Переслідування християн мусульманами: червень 2012

30/07/2012 § Залишити коментар

Переклад статті Реймонда Ібрахіма, Raymond Ibrahim від 26 липня 2012. Muslim Persecution of Christians: June, 2012

Підтримані США повстанці здійснюють геноцид християн в Сирії, де вони спустошують церкви та погрожують вичистити всіх християн на контрольованих ними територіях.  Відбувається масова втеча християн, в той же час, західні журналісти, такі як Роберт Фіск демонізують цих християн за підтримку світської влади.

Кривавий джихад ведеться проти християн в Нігерії, де сотні людей були вбиті лише цього року, нині там розробляються плани, як вбивати християн отруєними харчами. Все це відбувається на тлі проголошених намірів ісламської організації Боко Харам знищити будь-які ознаки існування християн в Нігерії.

Під час президентських виборів в Єгипті, Аль-Ахрам повідомила, що «Брати-мусульмани блокували цілі вулиці, аби завадити коптам проголосувати, та забороняли християнським родинам відпускати дітей голосувати» за світського кандидата.

В той же час, Держдепартамент США, в безпрецедентному кроці, вилучив розділи про релігійне переслідування з нещодавно випущеної доповіді про права людини в різних країнах Світу.  Крім того, адміністрація Обами наполягає на тому, що нігерійська криза не має нічого спільного з релігією, навіть тоді, коли Обама відправляв свої сердечні побажання Президенту Єгипту, члену Братів-мусульман, на тлі звинувачень в фальсифікації виборів.

Нижче наведений невичерпний впорядкований за темами перелік випадків (в алфавітному порядку) переслідування християн мусульманами по всьому світу в травні.

Напади на Церкви

Єгипет: через велику кількість присутніх на Божественній Літургії, мусульмани оточили коптську церкву з «вимогами до гостей покинути церкву до завершення молитви, в протилежному випадку, вони погрожували спалити церкву». Священик звернувся за допомогою в поліцію, де йому порадили виконати висунуті вимоги і «більше не дозволяти автобусам возити вірян до церкви». На середині Літургії парафіянам довелося покинути храм. Як тільки автобуси з парафіянами від’їхали, на них посипався град каміння та інших, що траплялися під руки озвірілим мусульманам, предметів.  Крім того, ремонт коптської церкви, яка була спалена і розграбована мусульманами рік тому, був жахливо неякісним, а конгрегація була вимушена залізти в борги через додатковий ремонт. (ко)

Індонезія: мусульманська натовп з 300 чоловік розтрощив магазин, в якому відбулась недільна служба, під приводом, що магазин не отримав «дозвіл на проведення служб».  Натовп розтрощив перший поверх магазину, вікна були розбиті а меблі поламані.  Поліція зупинила їх на сходах до третього поверху, де зібрались 60 християн.   Жоден з мусульман не був заарештований. Натомість, 12 християн були доправлені до відділку для допиту.  Також, в слід за закликами ісламського духовенства, влада наказала знести 20 церков, і це вже після закриття 16 менших християнських храмів в цьому ж районі в минулому місяці.  Громади продовжують проводити служби в закритих будівлях, коли решта стоїть на варті на вулиці.

Іран: За інформацією правозахисників, влада розпорядилася закрити ще одну церкву в столиці, Тегерані, «на тлі урядової кампанії розправити з декількома церквами, які проводять служби на фарсі». Церква спочатку служила християнам ассірійського походження; однак «через збільшення кількості вірян, що розмовляють фарсі, в основному, колишніх мусульман, церква стала непокоїти владу, та тепер має бути закрита».

Кашмір: 119-річна церква була спалена мусульманами .  Місцевий єпископ «заявив, що мусульманські фундаменталісти прагнуть, аби християни залишали країну … Він сказав, що церква написала заяву до поліції, а у відповідь отримала пораду не “гратись з цими речами”».  Християнська меншина «знаходиться під тиском, що весь час наростає, з боку мусульманської більшості Кашміру. За інформацією християнської правозахисної організації в Індії, понад 400 християнам довелось переїхати на інше місце».

Казахстан: правила землекористування намагаються використати «як засіб для придушення релігійної свободи релігійних громад та їх членів». Зовсім нещодавно влада «примусила церкву Методистів “добровільно” зачинитись, та наклала штраф на дружину пастора, який ще був вимушений заплатити за оголошення в газеті, що “церква зачиняється”», просто через «нам не треба нові штрафи від влади.»

Нігерія: кожної неділі протягом місяця ісламські бойовики напали на кілька церков з бомбами і зброєю. В цих нападах загинули десятки вірян, і критично поранені сотні, в тому числі постраждало багато дітей.  Дедалі більше християн «не наважуються» відвідувати церковні служби, оскільки, за деякими повідомленнями, поліція навмисно полишають пости перед нападами. (ко)

Судан: влада зрівняла з землею дві церкви та відібрала три католичних школи, у відповідь на відокремлення Південного Судану в липні 2011 року. Ці будівлі, начебто, пов’язані з переважно християнським Південним Суданом в переважно мусульманському Північному Судані під управлінням ісламістів.  Два місяці тому була зруйнована ще одна церква, оскільки вона, начебто, також пов’язана з Південним Суданом.

Туркменістан: влада здійснила рейд на Євангелічна церкву: «Всі дорослі віряни, присутні на службі, були допитані про їхню віру, а християнська література була конфіскована».  Література була повернена через два тижні.

Відступництво, богохульство, прозелітизм

Єгипет: «студенти-мусульмани були розлючені через» студентів-християн, що роздавали християнську літературу в університеті Асьют. Конфлікт переріс у бійку, в наслідок якої постраждало багато студентів. Крім того, лідер салафітів заявив по єгипетському ТБ, що мусульмани не мають право «приймати християнство».

Іран: п’ять місяців після того, як п’ятьох новонавернених у християнство було заарештовано, їх стан і доля залишаються невідомою. Їх було звинувачено у «відвіданні служб в домашніх церквах, поширенні християнства, антиурядовій пропаганді та підриві національної безпеки». Ув’язнення на 130 діб без сумніву «є наочним прикладом фізичного та психічного насильства над затриманими … один з охоронців відверто пояснив одному із затриманих християн, що весь цей тиск та залякування мають на меті примусити їх покинути країну, щойно їх буде звільнено». Крім того, молода іранка, яка нещодавно прийняла християнство та була активістом і запеклим противником ісламського режиму, була знайдений мертвою, за кермом свого автомобіля, з одним вогнепальним пораненням в голову.

Пакистан: заборонена ісламістська організація подала позов проти 25-річного розумово відсталого християнина.  Мусульмани навернули його в іслам два роки тому, аби скористатись ним як приводом для захоплення християнського села, в якому він живе. За словами одного зі свідків: «ці люди (мусульмани) не дають нам жити. Ми бідні, але дуже важко працюємо щоб вижити. Вночі зібрався натовп мусульман з їхніми духовними лідерами [навколо] нашого поселення, аби спалити нас всіх через богохульство, яке скоїв [розумово відсталий] Рамзан. Всі були дуже налякані. У всіх тут є маленькі діти, ми не знали, що нам робити. Натовп оточив наше поселення, та став вигукувати погрози спалити всі будинки, в руках у них горіли факели та були каністри з бензином. Ми викликали поліцію, і слава Богу, поліція прибула вчасно.

Саудівська Аравія: Тридцять п’ять ефіопських християн, заарештованих в грудні за молитву в приватному будинку, залишається у в’язниці , пори те, що саудівські чиновники називають суперечливі підстави для їх арешту.  Між тим, вони були побиті і піддані допитам і обшукам з роздяганням. В Саудівській Аравії формально заборонені всі релігії крім ісламу. Тим не менш, в 2006 році влада Саудівської Аравії повідомила Сполученим Штатам, що «гарантуватиме та захищатиме право всіх на приватні богослужіння, включно з не-мусульманами, що збираються в приватних будинках для проведення служб».

Судан: мусульманка розлучилась з чоловіком, який прийняв християнство, через що суд автоматично надав їй право опіки над двома синами.  Коли батько спробував відвідати своїх дітей, його дружина пригрозила повідомити владу.  «Вони можуть перевести розгляд справи до кримінального суду, який може винести смертний вирок через порушення закону про відступництво, але я готовий до цього», сказав християнин. «Я хочу, аби весь світ довідався про це. Який злочин я зробив? Лише те, що я став християнином? Я знаю, якщо світ дивиться, вони [влада Судану] боятимуться завдати мені шкоди».

США: двоє християн в Сент-Луїсі, штат Міссурі, отримали погрози про вбивство від Іранської революційної гвардії, ймовірно, через прийняття і проповідування християнства.  Один з чоловіків раніше служив в Революційній гвардії і одного разу навіть мав скоїти терористичний акт, як смертник, проти Ізраїлю, перед тим, як зректись ісламу та втекти до США».«Обидва чоловіки вважають, Іслам є такою релігією, що може легко зробити з мусульманина терориста».   Крім того, в Дірборн, штат Мічиган, демонстранти-християни, користуючись своїм правом на свободу слова, були закидані мусульманами камінням під вигуки «Аллаху Акбар!»

Зиммі

Загальна зневага, приниження і придушення немусульман, людей «другого сорту»

Індонезія: «зафіксовано понад 40 фактів порушення релігійних прав християн за перші п’ять місяців цього року, що дорівнює майже двом третинам аналогічних порушень за весь минулий рік», повідомляє Християнський форум в Джакарті.  Християнська меншина Індонезії зіткнулися з 64 випадками порушення свободи віросповідання в минулому році, в порівнянні з 47 в 2010 році». Випадки насильства проти християн також стають дедалі частішими.

Малі: «ісламісти, що контролюють північ країни, впроваджують суворий варіант Шаріату, який жорстко дискримінує християн , жінок та інші вразливі групи».  Радикали захопили північ Малі в квітні, після того, як вибили звідти урядові війська.  «Всі християни залишили Тімбукту (головне місто на півночі Малі) через запровадження шаріату, а також через присутність там людей, пов’язаних з аль-Каїдою», розповів християнський лідер, який був вимушений покинути північ Малі.

Пакистан: поліція стала на бік мусульман, яких звинувачують в побитті вагітної християнки, що спричинило викидень близнюків, та груповому зґвалтуванні її 13-річної племінниці-християнки.  «Злочинці-мусульмани вірять, що поліція та суди не звернуть увагу на скарги християн, в країні, де майже 96 відсотків населення складають мусульмани», додає доповідь.  Християнська родина «платить величезну ціну за те, що бідна … і за те, що християнська», сказав дядько: «що ми можемо очікувати від поліції, коли вона не звертає уваги навіть на судові постанови?  Вони спотворюють докази аж до того, що звинувачують 13-річну [зґвалтовану дівчину] в перелюбстві з трьома чоловіками».  В посвідченні одного політика-християнина було помилково вказано, що він мусульмани, тому йому довелось «на засіданні зборів у Панджабі, що він народився християнином, і тому не треба поширювати пропаганду, що може спровокувати ісламських екстремістів вбити його».

Південна Африка: понад 70 студентів були викинуті з гуртожитків кампусу KZN Ас-Салам і наразі не мають даху над головою, оскільки чиновники на кампусі намагались примусити їх дотримуватись Ісламу, в тому числі, заборонили Біблії, чому стали опиратись студенти. «Все, чого ми хотіли, це вільно сповідувати власну релігію, а не бути примушені сповідувати Іслам, а тепер нас покарано і нема де жити», сказав один студент.

Туреччина: тисячі правовірних мусульман молилися поруч з собором Святої Софії, колись найбільшим християнським собором в Світі, який зараз працює музеєм, та кричали «Аллаху Акбар!» і вимагали перетворити його на мечеть, на честь султана-джихадиста, який захопив Константинополь в 15-му столітті.

Advertisements

Tagged: , , , , ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

What’s this?

You are currently reading Переслідування християн мусульманами: червень 2012 at Коментарі.

meta

%d блогерам подобається це: