Переслідування християн мусульманами: лютий 2012

21/03/2012 § Залишити коментар

Переклад статті Muslim Persecution of Christians: February 2012 Реймонда Ібрагіма українською.


Половина з тубільних християн з Іраку вже втекла з країни через розгул джихаду, багато з них втекли до сусідньої Сирії; однак, відколи режим Ассаду знаходиться під атакою з боку аль-Каїди та інших ісламістів, джихад проникає і до Сирії, де християни вже переслідуються так жорстоко, як ніколи в сучасній історії країни. Так само, близько 100 тисяч християн-коптів втекли з Єгипту після повалення режиму Мубарака. До 95% християн втекло з північної частини Нігерії, де джихадисти Боко Харам влаштували переслідування християн.

Однак, «найбільші новини» з мусульманського світу в Лютому — новини, які заполонили масс-медія та привернули увагу американських політиків, включно з Президентом Обамою — стосувались спалення американськими солдатами в Афганістані примірників Корану, які були використані ув’язненими для «поширення екстремістських повідомлень

Нижче наведений невичерпний впорядкований за темами перелік випадків (в алфавітному порядку) переслідування християн мусульманами по всьому світу.

Напади на Церкви

Алжир: Озброєні чоловіки оточили та розгромили офіційно визнану з 1958 р. церкву, та зняли розп’яття з будівлі. Замкнений в середині пастор та його родина побоювались, що «вони могли вбити нас». Пастор «регулярно отримував погрози та напади відколи був призначений пастором в 2007 р. Влітку 2009 р. його дружина була сильно побита групою невідомих. В кінці 2011 р., розлючений натовп закидав прилеглу площу сміттям поки вигукував погрози життю».

Єгипет: Тисячі мусульман атакували коптську церкву, вимагаючи смерті пастора, котрий, разом з «майже сотнею переляканих коптів шукав порятунку в середині церкви, поки мусульманські заколотники закидали церкву камінням та намагались потрапити в середину, аби спалити будівлю та побити коптів». Причиною було те, що дівчинка-християнка, яка згідно з ісламськими законами автоматично мала стати мусульманкою після того, як її батько прийняв Іслам, але натомість переховувалась в церкві.

Іран: Міністерство розвідки та національної безпеки наказало двом останнім офіційно зареєстрованим церквам в Тегерані, в яких проводились п’ятничні служби мовою фарсі — національна мова в Ірані — припинити вести служби цією мовою: «П’ятничні служби в Тегерані привертали увагу як конвертів у Християнство, так і мусульман зацікавлених у Християнстві, оскільки П’ятниця вихідна для більшості іранців». Заборона користуватись фарсі завадить більшості іранців розуміти молитву.

Казахстан: В новій доповіді зазначено, що «Церкви піддаються нападам, з релігійних лідерів стягують штрафи, конфісковано християнську літературу, а Казахська влада ухвалює нові закони направлені на обмеження релігійної свободи в країні».

Кувейт: Парламент має намір ухвалити закон, яким вводиться заборона на будівництво церков. Спочатку, Осама аль-Мунавер повідомив у твітері про плани подати проект закону, який би зобов’язав знищити всі церкви у Кувейті. Однак, він пізніше «роз’яснив», що існуючі церкви можуть залишатись, але будівництво нових має припинитись.

Македонія: Була підпалена 200-літня Християнська церква, відома цінними іконами у відповідь на «карнавал, на якому чоловіки-ортодоксальні християни одяглись в жіночі бурки та осміяли Коран.» Раніше «нападники атакували іншу церкву в сусідньому селі Лабуніста, де знищили хрест» та «зіпсували прапор Македонії на муніципалітеті Струги, та замінили його на зелений прапор Ісламу.»

Нігерія: Мусульманин-самогубця прорвався до великої церкви, де підірвав себе, вбивши двох жінок та 18-місячну дитину на Недільній службі; ще 50 людей дістали поранень від вибуху. В іншому випадку, мусульмани підірвали бомбу поблизу церкви, поранили п’ятьох, один з постраждалих в критичному стані: «бомба, закладена у припарковану машину, була залишена членами Боко Харам, які прагнуть впровадити закони шаріату в Нігерії».

Пакистан: Натовп озброєних мусульман напав на церкву, двоє християн дістали серйозних поранень: один був підстрілений та перебуває в критичному стані, другому може бути ампутована рука; інший член церкви був скинутий з даху, після того як був побитий прикладом. «Напад стався через звинувачення на адресу церкви в спробах євангелізації мусульман та спробах навернути їх у християнство. Громада християн вже декілька разів ставала жертвою нападів, а пастору та його родини погрожували вбивством.» Як завжди в таких випадках, поліція, замість переслідування нападників, відкрила розслідування проти пастора та 20 членів церкви.

Сирія: Близько 30 озброєних джихадистів у масках напали на католицький монастир — безпрецедентний випадок в сучасній історії країни — вимагаючи гроші. За словами архієпископа Дамаску, «ситуація в країні виходить з-під контролю разом з тим, як озброєна опозиція поширює вплив на різні регіони країни.»

Зиммі

Загальна зневага, приниження і придушення немусульман, людей «другого сорту»

Бангладеш: Три американці-християни були поранені після того, як їхна машина була атакована натовпом мусульман, які підозрювали, що ці троє навертали мусульман в Християнство: близько 200 розлючених місцевих жителів бігли за машиною та кидали в неї каміння.

Єгипет: Замість покарання винних у розстрілі та розчавлені танками християн, які протестували проти невпинного знищення їхніх церков, уряд заарештував та розслідує діяльність двох священників у зв’язку з Масперською бійнею. Не зважаючи на те, що новий парламент Єгипту має 498 місць, лише шестеро депутатів є коптами, хоча копти складають щонайменше 10% населення, тобто, повинні мати близько 50 місць. Нарешті, в розпачі від безвихідної ситуації, копти провели демонстрацію напроти Парламенту, аби протестувати проти «зникнення та викрадень дівчин-християнок».

Індонезія: Ісламістська партія справедливості поскаржилась на символ Червоного Хреста, оскільки він надто схожий на символ Християнської культури і традиції. Волонтери та активісти Червоного хреста відкидають скарги, оскільки зміна символу «означатиме залицяння з екстремістами.»

Іран: Пастор однієї з великих церков почав відбувати п’ятирічний термін у в’язниці за «злочини проти ладу». За словами одного активіста, «його “злочин” в тому, що він пастор та має християнські матеріали.» Ув’язнений страждає через побої та хвороби, і повністю посивів.

Ізраїль: Зграя 50 палестинських мусульман закидала камінням групу туристів-християн на Храмовій горі в Єрусалимі, поранивши трьох поліцейських. Існують підозри, що атака була влаштована колишнім муфті Єрусалиму.

Пакистан: Ще одна жінка-християнин, вчитель, була атакована мусульманами через звинувачення в спаленні Корану. Зграя напала на школу, намагаючись викрасти її, але поліція забрала її у відділок. Також, студент-християнин не потрапив до медичної школи, оскільки не набрав 0.1% необхідних балів, він міг отримати 20 додаткових балів, якби зацитував Коран — однак цитування Біблії не дає жодних бонусів.

Туреччина: Нова доповідь повідомляє, що «Християни в Туреччині досі зазнають нападів від окремих громадян, дискримінацію з боку чиновників нижнього рівня, та звинувачення в навчальній літературі та новинах», також зазначивши, що «нетерпимість вкорінена» у турецьке суспільство по відношенню до носіїв не-ісламських вірувань: «викорінення цієї нетерпимості є важливою проблемою, з якою слід покінчити.»

Туркменістан: 77-річний християнин був затриманий та допитаний поліцейськими шість годин, після спроб надрукувати примірники християнських віршів. Він був вимушений писати пояснення, і йому заборонено покидати цю місцевість поки триває слідство.

Уганда: Невдовзі після того, як зграя мусульман з вигуками «Алаху акбар» облила кислотою пастора, через що він осліп, інший пастор був обстріляний «ісламськими екстремістами»
, в «новій хвилі переслідувань християн в Уганді».

Викрадення, викуп, вбивство, тощо

Єгипет: Двоє християн були застрелені «рекетиром-мусульманином через відмову платити данину». Місцевий єпископ покладає повну відповідальність на «правоохоронців та місцевих мусульман за залякування коптів».

Іран: Після п’яти місяців невизначеності у в’язниці, жінка, яка була заарештована за навернення у Християнство, була приречена на два роки ув’язнення Революційним судом в Тегерані. Влада заарештувала від шістьох до десяти конвертів у Християнство з Ісламу коли вони зібрались на службу вдома в південному місті Шираз. Також пастор Юсеф Надархані очікує на страту через відмову зректись Християнства.

Нігерія: 79-річна християнка та співачка в хорі була знайдена мертвою вдома, з перерізаною горлянкою із запискою арабською на грудях: «скоро ми доберемось до тебе», повідомлення, яке вважають адресованим її синові, пастору місцевої школи.

Сомалі: мусльмани секти Аль-Шабаб відрубали голову 26-річному конверту у Християнство, який працював на християнську гуманітарну організацію, заборонену терористами. Він став щонайменше третім відступником у Християнство, страчений в Сомалі в останні місяці.

Турчеччина: 12-річний школяр Хуссейн, відкрито заявив про віру в Христа одягнувши срібний хрестик в школі. Тоді мусульмани-однокласники почали ображати та плювати в нього. Коли хлопець пригрозив одному з образників, що повідомить про нього в поліцію, батько хулігана пообіцяв вбити його. Вчитель з релігії сильно побив його: «В більшості ісламських країн, учні всіх віросповідань мають відвідувати уроки Ісламу в школі. Тих, хто відмовляються читати Коран та ісламські молитви, часто б’ють вчителі. Те саме трапилось і з Хуссейном. За його словами, його постійно били півметровою палицею, оскільки він відмовлявся казати Ісламську шагаду.

 

Advertisements

Tagged: , , , , ,

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

What’s this?

You are currently reading Переслідування християн мусульманами: лютий 2012 at Коментарі.

meta

%d блогерам подобається це: